بسته های ۶۰۰ هزار تومانی برای مادران فرزندان زیر ۲ سال بوشهری
بسته های ۶۰۰ هزار تومانی برای مادران فرزندان زیر ۲ سال بوشهری

ندای استان:مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: مادران دارای فرزند زیر ۲ سال سه دهک اول در آمدی در قالب طرح یسنا از امروز اعتبار خرید بسته‌های غذایی و بهداشتی به میزان ۶ میلیون ریال دریافت می کنند.

به گزارش ندای استان،مصدق کشاورزی روز شنبه در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار کرد: اعتبار خرید بسته‌های غذایی و بهداشتی به میزان حدود ۶۰۰ هزار تومان برای مادران دارای فرزند شیرخوار در سه دهک اول درآمدی تأمین شده است و افراد شامل این طرح می‌توانند اقدام به خرید کنند.

وی افزود: مادران مشمول می‌توانند از بسته‌های حمایتی پیش‌بینی‌شده مورد تأیید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شامل لبنیات، پروتئین، حبوبات، روغن، غلات، مغزی جات، میوه‌جات و سبزی‌ها و بسته بهداشتی شامل پوشک، شامپو، صابون و شوینده‌های بهداشتی برای کودک و مادر به‌ شکل رایگان در بستر کالابرگ الکترونیکی خرید کنند.

کشاورزی تاکید کرد: که برای مادران مشمول طرح، پیامک ارسال خواهد شد، اعتبار مذکور در حساب سرپرست خانوار دارای مادر مشمول تأمین شده و قابل‌بهره‌برداری و خرید است و امکان خرید اقلام مورد تأیید از طریق تمام فروشگاه‌های طرف قرارداد کالابرگ در دسترس قرار دارد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر تصریح کرد: برای اینکه خانوار از مبلغ اعتبار مطلع شوند می‌توانند به برنامه کاربردی «شما» با کد ملی سرپرست خانوار وارد شده و به نزدیک‌ترین فروشگاه طرف قرارداد برای خرید مراجعه کنند.

وی بیان کرد: بر اساس ماده ۲۴ قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی مکلف است با معرفی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همکاری کمیته امداد امام خمینی (ره)، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی (ره) و بنیاد مستضعفان، مادران باردار، شیرده و دارای کودک زیر پنج سال را که بر اساس آزمون وسع، نیازمند حمایت هستند، شناسایی و خدمات سبد تغذیه رایگان و بسته بهداشتی رایگان را ماهانه به آنها اختصاص دهد.