پتروشیمی‌ها حق ورزش استان را نادیده نگیرند
پتروشیمی‌ها حق ورزش استان را نادیده نگیرند

ندای استان:رییس شورای اسلامی استان بوشهر گفت: حق مسلم جوانان استان است که شرکت های پتروشیمی مستقر در پارس جنوبی از حوزه ورزش حمایت های مالی کرده و آن را نادیده نگیرند

به گزارش ندای استان،عبدالخالق برزگرزاده روز شنبه در گفت‌وگو با ایرنا اظهار کرد: اقدام هلدینگ خلیج فارس در مشارکت مالکیت باشگاه استقلال در حالی که مردم این استان میزبان شایسته صنایع نفت و گاز هستند و به آنها بی توجهی می شود قابل پذیرش نیست.

وی افزود: آلایندگی و عوامل پیرامونی در صنایع جنوب استان بوشهر بر زندگی شهروندان تاثیرات مخرب زیادی بر جای گذاشته اما شاهد بی مهری صنایع پیرامونی در حق مردم هستیم که غیرمنصفانه است.

رییس شورای اسلامی استان بوشهر تصریح کرد: این در حالی است که در استان های کرمان، اصفهان و یزد صنایع در راستای مسئولیت اجتماعی خود حمایت های بسیار خوبی در تمامی رشته های ورزشی دارند.

برزگرزاده ادامه داد: در این استان صنایع پتروشیمی که درآمدهای بسیار خوبی نیز دارند به ورزش و جوانان منطقه بی مهری کرده و مدت زیادی است حتی عوارض آلایندگی خود به موقع به شهرداری های استان پرداخت نکرده اند.

وی افزود: خبر خرید سهام باشگاه استقلال توسط هلدینگ خلیح فارس باعث نارضایتی همه جوانان و ورزشکاران بوشهری شده و این اقدام تضییع آشکار حق جوانان این دیار است.

رییس شورای اسلامی استان بوشهر عنوان کرد: بوشهر زمانی ۲ تیم در لیگ برتر فوتبال ایران داشت و بازیکنانی مثل مهدی طارمی، محمد محبی و مهدی قائدی به سطح اول ایران معرفی کرده است اما امروز تیم‌های پارس جنوبی، شاهین بوشهر، شاهین بندر عامری، ایران جوان و سایر تیم های بوشهری در شرایط خوبی به سر نمی بردند.

وی ادامه داد: این شایسته مردم ورزش دوست این استان نیست که به تیم های ورزشی آن اعتنایی نشود اما تیمی از پایتخت حمایت شود.

رییس شورای اسلامی استان بوشهر گفت: از مسئولین استان و به خصوص نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی انتظار می رود مانع تضیع حق ورزش و جوانان بوشهری شوند هرچند مخالف حمایت از تیم پایتخت نیستیم اما به شرط اینکه از ورزش استان به همان اندازه حمایت شود.