کسب نشان سرو سیمین توسط بانوی بوشهری
کسب نشان سرو سیمین توسط بانوی بوشهری

ندای استان:استان بوشهر در جشنواره بین‌المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر موفق به کسب نشان سرو سیمین و لوح افتخار شد.

به گزارش ندای استان،اسماعیل سجادی منش در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با اشاره به فعالیت هنرمندان این استان در خلق آثار صنایع دستی اظهار داشت: صنایع دستی استان بوشهر دارای قدمت تاریخی درخشانی است که همواره تولیدات هنرمندان در بازارهای داخلی و خارجی مورد استقبال قرار داشت.

وی تولیدات صنایع دستی استان بوشهر را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: گرگور، محصولات سوزن‌دوزی، گبه، عبا‌، حصیر صنعت لنج‌سازی، دریایی، گلیم، فرش، سفال، محصولات چوبی و ده‌ها نوع دیگر از صنایع دستی در شهرها و روستاهای استان بوشهر تولید می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه عمده محصولات صنایع دستی استان با انگشتان پر برکت زنان تولید می‌شود گفت: استان بوشهر در جشنواره بین‌المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر در بین ۳۱ استان و ۳۶ کشور جهان موفق به کسب نشان سرو سیمین و لوح افتخار برای بانوی هنرمند بوشهری سرکار خانم انیسه عشایری در رشته تذهیب شد.

سجادی منش با بیان اینکه این جشنواره به‌صورت هر سال یک بار برای انتخاب ۵ اثر فاخر هنرمندان، برگزار می‌شود خاطرنشان کرد: در جشنواره بین‌المللی صنایع دستی و هنرهای سنتی فجر، استان بوشهر برای نخستین‌بار جزء ۵ اثر برتر این جشنواره در بین ۱۳ هزار اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره مذکور قرار گرفت.

وی با بیان اینکه محصولات هنرمندان و صنعتگران استان بوشهر از غنایی بسیار بالایی برخوردار هستند افزود: محصولات صنایع دستی داری از جمله عبا، گبه، گلیم، چرم، حصیر و صدف و محصولات دریایی مورد توجه ویژه قرار دارد.