آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس استان بوشهر
آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس استان بوشهر

ندای استان: مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر گفت: توزیع شیر رایگان در مدارس مقطع ابتدایی استان بوشهر آغاز شد.

به گزارش ندای استان،علی موحدی صبح سه‌شنبه در آئین آغاز توزیع شیر رایگان در مدارس مقطع ابتدایی استان بوشهر اظهار داشت: بیش از ۱۲۰ هزار دانش‌آموز تحت پوشش این طرح قرار دارند.

وی اضافه کرد: بر این اساس در قالب اجرایی این طرح، تمامی مدارس دولتی در مقطع ابتدایی و پیش‌دبستانی شیر رایگان را به‌صورت ۲ بار در هفته و در مجموع ۷۲ نوبت در طول سال تحصیلی دریافت می‌کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان بوشهر با بیان اینکه در ۵۲ هفته دانش‌آموزان یادشده تحت پوشش شیر رایگان قرار دارند، تصریح کرد: در مجموع ۱۲۶ هزار و ۳۰۰ پاکت شیر در طول سال تحصیلی در اختیار دانش‌آموزان مدارس دولتی مقطع ابتدایی قرار می‌گیرد.

وی از توزیع هفته‌ای ۲۵۰ هزار بسته شیر در مدارس استان خبر داد و بیان کرد: اعتبارات لازم برای تهیه شیر پاکتی در مدارس استان بوشهر تأمین شده است و در این راستا از دست‌اندرکاران قدردانی می‌شود.

موحدی با بیان اینکه سلامتی و تندرستی دانش‌آموزان یکی از اولویت‌های مهم آموزش و پرورش است، تصریح کرد: علاوه بر توزیع شیر رایگان طرح‌های مختلفی در عرصه‌های ورزشی، «آهن‌یاری و مکمل ویتامین دی» تجهیز «اتاق بهداشت» در مدارس، جلوگیری از چاقی دانش‌آموزان، طرح شهید سلیمانی در مدارس برای بهینه‌سازی و مناسب‌سازی فضاهای ورزشی درون مدرسه از دیگر طرح‌های اجرا شده در حوزه سلامت دانش‌آموزان است.

وی تأکید کرد: حفظ سلامت جسمی دانش‌آموزان به‌عنوان یک برنامه دارای اولویت در استان مورد توجه ویژه قرار دارد.