ساخت شهرک خرما در بوشهر با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام
ساخت شهرک خرما در بوشهر با همکاری ستاد اجرایی فرمان امام

ندای استان: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: با پیگیری‌های انجام شده، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در ساخت شهرک خرمایی این استان مشارکت و سرمایه‌گذاری می‌کند.

به گزارش ندای استان، “آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری” در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بوشهر افزود: از ۶ سال پیش درخواست شهرک خرما مطرح شد تا خرما دارای ساختار ویژه، رشد تولید و همچنین صنایع میان دستی آنان توسعه یابد.

وی افزود: خرما محصولی استراتژیک و دارای ارزش بازرگانی فوق العاده است و استان بوشهر نیز یکی از چهار استان برتر تولید کننده این محصول در کشور محسوب می‌شود.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: مشکلات زیادی برای فعالان حوزه خرما وجود دارد که در این رابطه باید مدیریتی جهادی و دانش بنیان ایجاد شود.

صفایی بوشهری ادامه داد: امید است با ساخت شهرک خرما در استان بوشهر، بازرگانی و بازاریابی خوب و بین المللی داشته باشیم تا موانعی فراروی نخلداران و بازرگانان این حوزه نباشد.

وی همچنین با اشاره به صحبت‌های اخیر رهبر معظم انقلاب پیرامون انتخابات مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: وظیفه آحاد جامعه و مسئولان زمینه‌سازی برای برگزاری انتخابات پرشور اسفندماه است چراکه یکی از ابعاد مهم این رویداد محاسبه آماری مشارکت مردم در ساختار حاکمیتی است.

صفایی بوشهری ادامه داد: هر چند مشارکت بیشتر باشد یعنی مردم نسبت به نظام، آینده خود و حضور حساس در عرصه‌های مختلف کشور نگاهی جدی و فعال دارند.

وی افزود: اکنون دشمن تلاش دارد تا حضور مردم را در صحنه‌های سرنوشت ساز کاهش دهد و برای انتخابات پیش رو نیز با تمام توان وارد گود شده است که بر همین اساس مسئولان و شورای نگهبان باید اهتمام جدی در مقوله انتخابات داشته باشند.

صفایی بوشهری اظهار کرد: دشمن نیز باید بداند که مردم با حضوری گسترده در عرصه انتخابات آنان را ناکام خواهند گذاشت.

  • منبع خبر : ایرنا