اجرای ۱۳۰ طرح توسط ۳۰ سرمایه‌گذار بزرگ کشور در بوشهر
اجرای ۱۳۰ طرح توسط ۳۰ سرمایه‌گذار بزرگ کشور در بوشهر

ندای استان:معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر گفت: ۱۳۰ طرح توسط ۳۰ سرمایه‌گذار بزرگ کشور در استان بوشهر اجرا می‌شود.

به گزارش ندای استان،علی باستین عصر دوشنبه در نشست با مسئولان صنایع نفت، گاز، پتروشیمی و دیگر حوزه‌های نفتی مستقر در استان بوشهر با گرامیداشت روز ملی صنعت نفت اظهار داشت: کارکنان و مسئولان صنعت نفت جهادگران جنگ اقتصادی هستند.

وی بیان کرد: استان بوشهر در رفع برخی از مشکلات و چالش‌های صنعت نفت، گاز و پتروشیمی در کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید می‌تواند کمک کند.

باستین جایگاه این استان در عرصه تولید، سرمایه‌گذاری و صادرات مهم دانست و گفت: بر اساس این ظرفیت‌ها ۶.۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور متعلق به این استان است.

استان بوشهر متحول می‌شود

وی با گرامیداشت روز ملی صنعت نفت با اشاره به دستاوردهای سفر آیت‌الله رئیسی رئیس جمهور و هیئت دولت به استان در اسفند ماه جاری اظهار داشت: در این سفر مصوبات مهمی در عرصه‌های اقتصادی، عمرانی و سرمایه‌گذاری به دنبال داشت.

وی از انعقاد تفاهم‌نامه با ۳۰ سرمایه‌گذار کلان کشور برای سرمایه‌گذاری در استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: برای اجرای ۱۳۰ طرح با ۳۰ شرکت سرمایه‌گذاری تفاهم‌نامه منعقد شد که اجرای طرح‌های اقتصادی، تولیدی، خدماتی، تفریحی و عمرانی با ۷۶۰ هزار میلیارد تومان در دستور کار قرار گرفته است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر با بیان اینکه اجرایی شدن این طرح‌ها در آینده استان را متحول می‌کند گفت: تکمیل زنجیره‌های تولید و ارزش افزوده در دستور کار قرار دارد و روز به روز بر این ظرفیت‌ها افزوده می‌شود.

نقش استان بوشهر در تولید ناخالص داخلی

باستین جایگاه استان بوشهر در عرصه تولید و درآمد برای کشور را مهم دانست و تصریح کرد: بخش عمده‌ای از درآمد کشور در استان بوشهر تولید می‌شود که نشان از ظرفیت این استان در عرصه اقتصاد، تولید و سرمایه‌گذاری است.

وی نقش استان بوشهر در تولید ناخالص داخلی را مورد اشاره قرار داد و اضافه کرد: بر اساس ظرفیت‌های تولیدی، سرمایه‌گذاری و صنعتی ۶.۵ درصد تولید ناخالص داخلی کشور متعلق به استان بوشهر است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار بوشهر بیان کرد: ۸۰ درصد تولید ناخالص ملی و داخلی استان بوشهر مربوط به فعالیت صنایع و شرکت‌های نفت، گاز و پتروشیمی است