اقتدار ایران مانع حضور ناو‌های هواپیمابر در خلیج فارس شده
اقتدار ایران مانع حضور ناو‌های هواپیمابر در خلیج فارس شده

ندای استان:رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: به دلیل اهمیت ظرفیت منطقه خلیج فارس همواره از جهت دفاعی، جمهوری اسلامی با تهدیدات گوناگونی از سوی آمریکایی‌ها و همراهان آن‌ها در منطقه مواجه بوده است.

به گزارش ندای استان،سرلشکر محمد باقری در نشست شورای اداری استان بوشهر افزود: با اقتداری که جمهوری اسلامی ایران در منطقه ایجاد کرده است در ۲ سال گذشته هیچگونه ناو هواپیما بری وارد خلیج فارس نشده و آن تعداد ناو‌هایی که بودند نیز از خلیج فارس بیرون رفته و اکنون بیش از هزار مایل با ما فاصله دارند.

او ادامه داد: کشور ما دارای ۲ منطقه حیاتی است که یکی از آن‌ها مانند همه کشور‌ها پایتخت و دیگری منطقه خلیج فارس است به نحوی که بقاء و سربلندی ایران بدون خلیج فارس معنا ندارد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افزود: یک طرف خلیج فارس تنگه هرمز به عنوان گلوگاه صادرات و واردات کشور و سمت دیگر خوزستان به عنوان منبع اصلی انرژی فسیلی نفتی قرار دارد.
باقری بیان کرد: در این میان، استان بوشهر قرار دارد که از نظر خشکی، ساحل و دریا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و با داشتن منبع اصلی گاز کشور و صادرات بخشی از نفت و صنایع به لحاظ راهبردی نسبت به سایر استان‌ها اهمیت ویژه‌ای دارد.
او گفت: تاریخ پر افتخار استان بوشهر در گذشته و به خصوص در دوران دفاع مقدس در برابر متجاوزان نشان از رشادت، ایثار، تدبیر و مشارکت در دفاع از کشور است که نشاندهنده تدین مردم، پیشگامی در تمسک به قرآن و علوم قرآنی، خونگرمی، ولایتمداری، تعصب به دین و مذهب، میهن و رهبری است.
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح افزود: به دلیل اهمیت ظرفیت منطقه خلیج فارس همواره از جهت دفاعی، جمهوری اسلامی با تهدیدات گوناگونی از سوی آمریکایی‌ها و همراهان آن‌ها در منطقه مواجه بوده است.

دشمن از صحنه رویارویی نظامی با ایران اسلامی ناامید شده است

باقری با بیان اینکه آن‌ها اقرار می‌کنند با بُرد موشک‌های ایران ماندن در خلیج فارس با خطر بالایی همراه است، گفت: هرچند دشمن دست بردار نیست و با شکل‌های گوناگون نظامی به استقرار پایگاه‌هایی در خلیج فارس و اضافه کردن رژیم صهیونستی به دنبال توطئه هستند، اما شرایط نظامی و دفاعی امروز جمهوری اسلامی قابل قیاس با گذشته نیست.
وی افزود: با هدایت رهبر معظم انقلاب و حضور موثر نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی، دشمن هیچ کاری نمی‌تواند در منطقه انجام دهند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح عنوان کرد: دشمن از صحنه رویارویی نظامی با ایران اسلامی ناامید شده، به همین دلیل تهدیدات فضای مجازی، جنگ شناختی و رسانه‌ای را علیه نظام جمهوری اسلامی آغاز کرده است.

باقری افزود: به همین دلیل در چند وقت اخیر با سبد متنوعی از تهدید‌های دشمن در راستای ایجاد ناامنی و آزار و اذیت ملت ایران مواجه شدیم.

وی بیان اینکه اگر دشمن با روی خوش مردم مواجه می‌شد چه بسا از تهدید نظامی هم استفاده می‌کرد، افزود: اما ملت با بصیرت ایران با همه مشکلات و تنگنا‌های اقتصادی، مقابل ترفند دشمن ایستاد و میان اعتراض و آشوب تفکیک قائل شد.

باقری عنوان کرد: جمع بسیار محدود و ناچیزی در اثر غفلت و یا گمراهی با دشمن در آشوب‌ها همراه شدند.

وی ادامه داد: دشمن در تلاش است با شناسایی نقاط ضعف و بزرگ‌نمایی آن به کشور آسیب وارد کند و در این شرایط ما به عنوان مسئول موظف و مکلف هستیم این ضعف‌ها را شناسایی و مشکلات مردم را برطرف کنیم.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی با اشاره به تلاش شبانه روزی بخش‌های مختلف اجرایی کشور برای برطرف کردن مشکلات، تاکید کرد: هرچند با وجود تحریم‌ها و فشار‌های اقتصادی دشمن، کار‌ها سخت شده، اما باید همه تلاش خود را برای جلب رضایت مردم بکار بگیریم.

باقری گفت: نسبت به وظایف خود در مقابل قشر جوان و بانوان کوتاهی کرده‌ایم و باید آن را جبران کنیم.

او بیان کرد: امروز جذابیت فضای مجازی داخلی نسبت به فضای خارجی قابل قیاس نیست و این به عنوان یک ضعف به شمار می‌رود.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران شامگاه شنبه برای سفری ۲ روزه وارد استان بوشهر شده است.