پاکسازی مدارس و ادارات از مدیران  ضد انقلاب
پاکسازی مدارس و ادارات از مدیران  ضد انقلاب

ندای استان:استاندار بوشهر با بیان اینکه در این استان با بهره گیری از روحیه وحدت جریانات اخیر مدیریت شد، گفت: از مردم که این آتش را خاموش و توطئه دشمن را خنثی کردند و پس از آن از نخبگان و نیروهای انتظامی و امنیتی و سپاه توانمند و بسیج مقتدر قدردانی میکنم.

به گزارش ندای استان، احمد محمدی‌زاده روز یکشنبه در نشست ائمه جماعات با استاندار و فرمانداران این استان بیان کرد: رمز موفقیت امروز ایران اسلامی، همدلی و وحدت است، خاکریز انقلاب را باید بزرگ کرد و نباید جریانات مختلف را ا ز حمایت انقلاب عقب زد تا جبهه انقلاب را روز به روز قوی‌تر شود.

استاندار بوشهر با اشاره به آشوب‌ها و اغتشاشات اخیر، ادامه داد: در قبال این رخدادها در سه بخش تقسیم‌کار صورت گرفته است که شامل دستگاه‌های امنیتی و اطلاعاتی، عمرانی و صنعتی و بخش فرهنگی می‌شود.

محمدی‌زاده توضیح داد: در بخش نخست دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی وظیفه مدیریت صحنه و ایجاد امنیت را به عهده دارند؛ اگر این آشوبها در همان گام نخست در صحنه مدیریت نشده بود، دشمن برای پیشبرد اهدافش گام به گام جلو می‌آمد و وضعیت دشواری ایجاد می‌شد.

وی با اشاره به وضعیت امنیتی و مطلوب استان بوشهر در زمان حاضر، بیان کرد: اکنون این جریان ضد انقلاب در نطفه خفه شده و نیروهای امنیتی استان آرایش خود را پیدا کرده و در همه نقطه های آلوده استان مستقر است.
استاندار بوشهر اضافه کرد: به گفته رهبری دشمن می‌خواهد مسئولان را مشغول کند تا از کار عمرانی و اقتصادی خود عقب بیفتند، کارخانه ها تعطیل شود، نارضایتی زیاد شود و صنعت ما دچار مشکل شود، بنابراین بخش دوم تقسیم کار  مربوط به بخش های اقتصادی، عمرانی و کارافرینی است و دستگاه های متولی عمرانی و اقتصادی بدون هیچ نگرانی ار بابت اقدامات امنیتی فعالیت کنند و اگر احساس نگرانی کردند اعلام کنند تا برای این بخش‌ها نگهبان مقرر شود.

استاندار بوشهر گفت: امروز نیز همانند دفاع مقدس همه کفر و نفاق دست به دست هم داده اند و با همه اختلافات داخلی که خودشان دارند در براندازی نظام جمهوری اسلامی وحدت نظر دارند و بدیهی است که ما باید در مقابل آنها مجاهدت کنیم.

وی افزود: اگر دولت مردمی ایران قوی ورق اقتصادی را به سمت تغییر نمی برد، دشمن دست به این اقدامات نمی‌زدند و امروز چون دشمن در جنگ اقتصادی با نمود طلیعه های موفقیت کشور در  این حوزه ، احساس ناکامی کرده همه توان خود را برای توقف این روند به کار گرفته است.

محمدی‌زاده گفت: این توطئه‌ها از این نظر که ما را هوشیار کرد تا ضعف‌های خود را بشناسیم جنبه مثبت داشت چرا که برخی از کاستی‌ها و مشکلات امنیتی و فرهنگی در این جریانات نمودار شد.

وی عنوان کرد: اگر این اغتشاشات رخ نداده بود، بسیاری از مشکلات منطقه پارس جنوبی در استان بوشهر مغفول می‌ماند؛ به عنوان نمونه در حوزه امنیت با اینکه حدود پنج میلیارد دلار برای ساخت یک پالایشگاه و ۴ میلیارد دلار برای احداث یک واحد پتروشیمی هزینه شده، اما حفاظت پیرامونی آن با یک فنس انجام می‌شود که به سادگی بریده می‌شود.

استاندار بوشهر اضافه کرد: وضعیت کمپ‌های اقامتی کارگران از نظر کار فرهنگی بسیار ضعیف است و این اتفاقات فرصتی را برای شناخت ایرادها مشخص کرد تا با برطرف کردن آن  انقلاب گام‌های خود را به جلو بردارد.
محمدی‌زاده اظهار کرد: امروز یک ضد انقلاب جدیدی در کشور ا شکل گرفته است که مانند گروه‌های پیشین ساختار پیدا کرده، راس مدیریتی و اجزا تشکیلاتی و روابط سازمانی دارد و با نام‌های متفاوتی فعالیت می‌کند و ما در شناخت اعماق آنها ضعف داریم.

وی یادآور شد: به دستگاه های امنیتی تاکید شده است که طراحی کننده ها و برنامه ریزهای این آشوب‌ها را دستگیر کنند .

استاندار بوشهرگفت: دستگیر شده های آشوب‌های اخیر نشان می‌دهد که این ضد انقلاب تا مدرسه، اداره، دانشگاه و کارمندان و در حوزه صنعت تا مدیریت نیز نفوذ کرده است و شاهد بودیم که در عسلویه برخی از مدیران با این جریان همراه شده بودند.
محمدی‌زاده تاکید کرد: انقلاب به یک پاکسازی ضد انقلاب از بدنه اداری، اجرایی و حاکمیتی کشور نیاز دارد و دلیلی ندارد که معلم، استاد و کارمند ضد انقلاب در مدارس، دانشگاه‌ها و اداره‌های ما فعالیت کند.

استاندار بوشهر ادامه داد: امروز دشمن توانسته است از میان جوانان و نوجوانان کشور یارگیری کرد، “از بچه‌های ما یک پیاده نظام درست کند” و این امر یک واقعیت است که در مدارس، دانشگاه‌ها و از میان دستگیر شده ها مشاهده می‌شود.

وی یادآور شد: ائمه جمعه بویژه آیت الله صفایی بوشهری نماینده ولی فقیه در استان بوشهر نقش بسیار خوبی در ایجاد شرایط مطلوب در این استان داشتند که شایسته قدردانی است.

استاندار بوشهرگفت: بودجه شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان بیش از ۲ برابر افزایش یافته است و لازم است ساز و کاری برای حمایت آنها از فعالیت‌های فرهنگی در نظر گرفته شود.

محمدی زاده گفت:سال گذشته  ۲ هزار میلیارد تومان اعتبار به شهرداری‌ها و دهیاری‌های این استان پرداخت شد که ۶۰ درصد در بخش هزینه‌ای و ۴۰ درصد در بخش عمرانی صرف شد و این رقم امسال دست کم به ۵ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.

وی افزود: امسال تاکنون در مجموع حدود یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان به حساب همه شهرداری‌ها و دهیاری های  استان بوشهر واریز شده است.

استاندار بوشهر اظهار کرد: امروز همه مسئولان و کارشناسان بر لزوم اقدامات فرهنگی در سطح جامعه  اتفاق نظر دارند و ما در این زمینه ضعف داریم.

وی تاکید کرد: باید با همکاری یکدیگر فعالیت‌های فرهنگی موثر با محوریت دبیرستان ها، هنرستان ها و دانشگاه ها انجام شود و شهرداری‌ها و دهیاری‌ها ازاعتبارات خود این بخش را حمایت کنند.