فریب کلاهبرداران زمین در شهرک های صنعتی را نخورید
فریب کلاهبرداران زمین در شهرک های صنعتی را نخورید

ندای استان:مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان بوشهر می گوید: یکی از تخلفات شایع، آگهی های فروش زمین در شهرک های صنعتی استان است که مردم باید متوجه باشند چنین موضوعی واقعیت ندارد و فریب کلاهبرداران را نخورند.

به گزارش ندای استان،سید حسین حسینی در نشست خبری اظهار کرد: هرگونه نقل و انتقال زمین در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی استان ممنوع بوده و انتقال اسناد واحدهای صنعتی دارای گواهی پایان کار بر اساس مفاد دفترچه قرارداد باید با هماهنگی این شرکت انجام شود.

حسینی با هشدار به برخی افراد یا بنگاههای املاک که با واسطه گری نسبت به خرید و فروش اراضی صنعتی در قالب وکالت و بدون طی تشریفات اداری اقدام می‌ کنند، گفت: این تخلفات به‌ صورت مکرر توسط شرکت شهرک‌های صنعتی  پیگیری می‌ شود.

او با تأکید بر اینکه تمام قراردادهایی که تا سال ۱۳۹۷ منجر به ساخت و بهره برداری نشده باشند و اصطاحاً زمین آنها دست نخورده مانده لغو شده‌اند، تصریح کرد: آن دسته از زمین‌هایی هم که از ۱۳۹۷ تا به امروز همچنان دست نخورده باقی مانده‌اند نیز در مهلت قانونی ساخت و ساز و بهره برداری قرار دارند و اگر مهلت شان به پایان برسد و به مرحله ساخت و ساز نرسند، قرارداد آنها نیز لغو و مشمول فسخ خواهد شد.

حسینی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال تاکنون ۱۰۲ هکتار زمین در قالب ۸ قرارداد که اقدامی نکرده بودند در شهرک ها و نواحی صنعتی استان آزادسازی شده و بخش دیگری هم در هیات های داوری و مراجع قضایی در انتظار تصمیم گیری است.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی بوشهر تصریح کرد: از ابتدای امسال تمام واگذاری زمین در شهرک ها و نواحی صنعتی استان به صورت الکترونیکی و از طریق سامانه صورت می گیرد و دلالی زمین برچیده شده است.

پیگیری افزایش محدوده شهرک بوشهر دو و برازجان

حسینی همچنین از توسعه شهرک صنعتی بوشهر دو از ۴۰۰ به ۸۰۰ هکتار خبر داد و گفت: پیگیری افزایش محدوده شهرک صنعتی برازجان از ۶۰ به ۱۲۰ هکتار و تبدیل شهرک صنعتی دلوار به اولین شهرک زیست فناوری جنوب کشور در اولویت امسال می باشد.

به گفته وی، ۴۲۳ واحد تولیدی، صنعتی و خدماتی در شهرک ها و نواحی صنعتی استان مستقر شده که ۷۲ واحد غیرفعال است. تلاش داریم امسال ۱۷ واحد را فعال کنیم.

وعده واگذاری زمین در منطقه ویژه شمال

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی بوشهر همچنین از اختصاص ۱۳۰ میلیارد تومان از مصوبه هیات دولت برای تکمیل زیرساخت های منطقه ویژه شمال استان خبر داد و گفت: پروژه زیرسازی و حصارکشی در دستور کار می باشد و تلاش داریم با رعایت الزامات سازمان مناطق ویژه کشور، تا آخر امسال واگذاری زمین در این منطقه را آغاز کنیم.