فردی بومی و کارآمد برای فرمانداری دشتی انتخاب شود
فردی بومی و کارآمد برای فرمانداری دشتی انتخاب شود

ندای استان: امام جمعه دشتی گفت:‌ سه شاخص بومی، انقلابی و کارآمدی لازم است در انتخاب فرماندار آینده شهرستان لحاظ شود.

به گزارش ندای استان،حجت‌الاسلام علی زاهددوست در خطبه‌های امروز نماز جمعه خورموج با تبریک میلاد حضرت زهرا (س) و ولادت فرزند برومندش امام خمینی (ره) اظهار داشت: مکتب فاطمی، مکتب سعادت بشر است و حضرت فاطمه (س) یک شخص نیست، بلکه یک جریان و یک منظومه فکری و نظام تربیتی و در یک کلام یک مکتب است.

وی اضافه کرد: نرم افزار مدیریت الهی، مکتب فاطمی است، به همین جهت از امام زمان (عج) که منجی بشریت است هم منظومه فکری و نظام تربیتی حضرت فاطمه (س) را الگوی خود می‌داند.

امام جمعه دشتی با تبریک روز زن و روز مادر افزود: مهمترین نقش زن و مادر از نظر اسلام، انسان سازی است. امام خمینی به عنوان بزرگ‌مردی که بزرگترین حادثه دوران معاصر یعنی انقلاب اسلامی با رهبری‌های او تحقق یافت در مورد مقام زن می‌گوید: «قرآن کریم انسان ساز است، و زن‌ها نیز انسان ساز. اگر زن‌های انسان‌ساز از ملت‌ها گرفته بشود، ملت‌ها شکست خواهند خورد».

وی تصریح کرد: نقش مادری و نقش خانه‌داری زنان و مادران بسیار مهم و مؤثر است زیرا باعث تربیت انسان و به تبع آن موجب تربیت جامعه می‌شود.

عزم دولت بر تعامل با شرق و همسایگان راسخ است

حجت‌الاسلام زاهددوست با اشاره به سفر رئیس جمهور به روسیه و وزیر خارجه به چین افزود: عزم دولت انقلابی بر تعامل فعال با شرق و همسایگان راسخ است.

وی تاکید کرد: متأسفانه ماشین تبلیغاتی دشمن در فضای رسانه با پادویی برخی عوامل داخلی راه افتاده و در این روزها تبدیل به بمباران خبری علیه دولت شده است.

امام جمعه دشتی بیان کرد: جنگ ادراکی و شناختی دشمن با عملیات هدفمند رسانه‌ای در صدد است تا راهبرد خنثی‌سازی تحریم را که هم نگاه به درون دارد و هم در صدد تعامل با همسایگان و دیگر کشورها است؛ هدف قرار دهد تا کشور بازهم معطل غرب و آمریکا بماند.

وی افزود: عملیات رسانه‌ای دشمن و پیاده نظام داخلی آنها در صدد هستند تا به افکار عمومی ملت ایران القا کنند که روابط با دو کشور چین و روسیه، یکسویه است و منافع ما را تأمین نمی‌کند و یک معامله برد- باخت و نافیِ استقلال ایران جلوه دهد تا دیپلماسی دولت انقلابی را زیر سوال برده و مردم را دلسرد و ناامید کنند.

زاهددوست بیان کرد: این در حالی است که همین رسانه‌ها در هشت سال گذشته که دولت قبل، در صدد گسترش روابط با غرب، به هر شکل ممکن بود؛ سکوت کرده و گاهی همراهی می‌کردند.

مردم دشتی از تأمین اجتماعی گلایه‌مند هستند

وی با اشاره به پروژه درمانگاه تأمین اجتماعی در شهر خورموج افزود: درمانگاه تأمین اجتماعی که به گفته مسئولان، چهار سال قبل شروع شده و از حیث ساختمانی ۹۳ درصد هم پیشرفت کرده، همچنان نیمه‌تمام مانده و تکمیل نشده است.

امام جمعه دشتی خاطرنشان کرد: مردم شهر خورموج و شهرستان دشتی از تأخیر در آغاز به کار درمانگاه تأمین اجتماعی گلایه‌مند هستند.

وی بیان کرد: در شهرستان دشتی که از حیث کمبود زیرساخت‌های بهداشتی و درمانی مردم مشکلات متعدد دارند چرا این پروژه مهم که می‌تواند ظرفیتی را به ظرفیت‌های بهداشتی و درمانی شهرستان اضافه کند این چنین مورد بی توجهی قرار گرفته و پس از چهار سال تا امروز نیمه تمام باشد.

زاهددوست ادامه داد: از مسئولین مربوطه خصوصاً مدیر کل محترم درمان تأمین اجتماعی استان می‌خواهم تا فکری برای تجهیزات و راه اندازی این درمانگاه در شهرستان کنند تا قدری از مشکلات مردم در این زمینه کاسته شود.

لزوم تسریع در تغییر فرماندار دشتی

وی با اشاره به تعیین تکلیف فرمانداری شهرستان تاکید کرد: فرماندار فعلی شهرستان فردی مؤمن، توانمند و با تجربه است که سال‌ها است ایشان را می‌شناسم و از خدمات چند ساله ایشان در شهرستان دشتی تشکر می‌کنم، اما حال که استاندار بوشهر در مورد تغییر در فرمانداری دشتی به جمع بندی و قطعیت رسیده، بنده درخواست تسریع و شتاب دهی به این موضوع را دارم.

امام جمعه دشتی گفت: درخواست شتاب دهی به این موضوع را جز حقوق مردم می دانم و بنده حق مردم را مطالبه می‌کنم و انتظار دارم هر چه سریع‌تر این تغییر به نفع مردم انجام شود.

لزوم انتخاب فردی بومی، انقلابی و کارآمد

وی افزود: به نظر بنده هر کسی صلاحیت گزینه شدن برای خدمتگزاری مردم شهرستان دشتی را ندارد و سه شاخص بومی، انقلابی و کارآمدی لازم است در انتخاب فرماندار آینده شهرستان لحاظ شود.

زاهددوست اظهار داشت: اینکه شهرستان دشتی آخرین شهرستانی است که تعیین تکلیف می‌شود مورد گلایه مردم است و اینکه از لشکر نیروی‌های انسانی توانمند دشتی سهم کمتری در انتصابات کشوری و استانی در نظر گرفته شده هم مایه غصه ما و ناراحتی مردم و نخبگان شهرستان دشتی است که امیدوارم در فرصت‌های آینده جبران شود.

  • منبع خبر : مهر