زلزله شهر «بنک» خسارتی نداشت
زلزله شهر «بنک» خسارتی نداشت

ندای استان:مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر با اشاره به وقوع زلزله ۴.۱ ریشتر در شهر بنک کنگان در جنوب استان بوشهر گفت: این زمین‌لرزه با ارزیابی‌های اولیه هیچ خسارت و تلفاتی نداشته است.

به گزارش ندای استان،جهانگیر دهقانی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه مرکز لرزه‌نگاری کشور، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۴٫۱ درجه در مقیاس امواج درونی زمین بامداد امروز شهر بنک شهرستان کنگان را لرزاند، اظهار داشت: کانون زلزله ۱۲ کیلومتری بنک، ۱۳ کیلومتری بندر دیر و ۱۷ کیلومتری شهرستان جم بوده است.

وی از اعزام تیم‌های امدادرسانی به مرکز وقوع زلزله بنک خبر داد و بیان کرد: با وقوع زلزله ۴٫۱ ریشتر بنک، تیم‌های امدادرسانی بلافاصله به کانون وقوع زمین‌لرزه اعزام شد.

مدیرکل بحران استان بوشهر با اشاره به اینکه بنک در ساحل خلیج‌فارس در جنوب استان بوشهر قرار دارد، تصریح کرد: این زمین‌لرزه با ارزیابی‌های اولیه هیچ خسارت و تلفاتی نداشته است.

دهقانی در ادامه به بارش باران در استان بوشهر پرداخت و خاطرنشان کرد: روز گذشته بیشترین بارش باران در تنگستان، عسلویه و بندر دیر ثبت شده و این درحالی است که باران در همه نقاط استان گزارش شده است.

وی اضافه کرد: در بندر دیر تا ۹۰، تنگستان بین ۲۰ تا ۸۳، بندر دیر ۱۰ تا ۶۰، دشتستان ۱۵ تا ۲۵، عسلویه ۲۰ تا ۷۰ ، جم ۲۲، دشتی ۱۴ و بوشهر حدود ۴ میلیمتر بارش باران گزارش شده است.

دهقانی با بیان اینکه بارش باران سبب قطع برق برخی نقاط شد تصریح کرد: بارش باران برق مسیر بندر دیر به کنگان قطع کرد که با تلاش شرکت توزیع نیروی برق مشکل برق آن برطرف شد.

وی آبگرفتگی برخی نقاط استان بوشهر را از دیگر حوادث بارش باران روز گذشته دانست و بیان کرد: مسیر منطقه شنبه تا درویشی در شهرستان دشتی به سبب آبگرفتگی قطع شده بود که مشکل آن برطرف شد و اکنون تردد برقرار است.

مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر از جان‌‌باختن یک نفر در استان خبر داد و تصریح کرد: متأسفانه صاعقه جان یک دامدار در منطقه وحدتیه استان بوشهر را گرفت.

دهقانی افزود: نیروهای امدادی در شبانه‌روز با امکانات و تجهیزات لازم برای رسیدگی به وقوع حوادث آماده‌باش هستند تا در صورت نیاز کمک‌رسانی کنند.