۴۵۰۰ تن کالا از گمرک گناوه صادر شد
۴۵۰۰ تن کالا از گمرک گناوه صادر شد
ندای استان:سرپرست اداره کل گمرک گناوه گفت: در سه ماه نخست سال جاری، چهار هزار و ۵۰۰ تن کالا طی ۱۱ فقره کوتاژ از گمرک گناوه صادر شد.

به گزارش ندای استان،ایمان زند در گفت‌وگو با خبرنگار مهر درباره میزان صادرات در سه ماه نخست سال جاری، اظهار داشت: در مدت یادشده، چهار هزار و ۵۰۰ تن کالا، طی ۱۱ فقره کوتاژ از گمرک گناوه به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس صادر شد که ارزشی بیش از یک میلیون و ۳۳۵ هزار دلار داشته است.

سرپرست گمرک گناوه افزود: میزان صادرات سه ماه اول امسال از گمرک گناوه، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته از نظر وزنی ۱۸ درصد و از لحاظ دلاری ۷۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: شیشه، آینه ساختمانی و حبوبات از عمده کالاهای صادراتی از گمرک این بندر به کشورهای حوزه خلیج فارس است.

سرپرست گمرک گناوه در مورد ترانزیت کالا از بندر گناوه، گفت: میزان ترانزیت مبدأ خارجی در سه ماهه اول امسال به وزن تقریبی ۱۵ تن بوده است که از نظر دلاری ۲۵ هزار و ۲۰۰ دلار ارزش داشته است.

زند اضافه‌کرد: عمده کالاهای ترانزیت شده در مبدأ خارجی شامل گریس پمپ بوده، که به مقصد مناطق آزاد ارسال شده است و ترانزیت مقصد داخلی در این مدت به وزن ۱۸ تن و ارزش دلاری بیش از ۵۵ هزار دلار بوده است.

وی خاطرنشان‌کرد: دستگاه بسته‌بندی قوطی و شیشه، پمپ، شیر هیدرولیک و فیلتر و پمپ متعلقات از عمده کالاهای ترانزیت مقصد داخلی در این مدت و از مبدأ بازرگان و پلدشت بوده است

افزایش ۲۶ درصدی واردات کالا به گمرک گناوه

سرپرست گمرک گناوه گفت: واردات کالا در سه ماه اول سال‌جاری، شش هزار و ۳۹۶ تن کالا به ارزش ۲۴ میلیون و ۸۵۳ هزار دلار بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، از نظر وزنی ۲۶ درصد و از نظر دلاری ۱۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

ایمان زند اضافه‌کرد: لوازم یدکی، لاستیک کامیون، و باطری قلمی از عمده کالاهای وارداتی بوده است.

وی تصریح‌کرد: درآمد سه ماهه گمرک این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۳۶ درصد افزایش و نزدیک به یک هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال بوده است..

Visited 4 times, 4 visit(s) today