شناسایی ۳ بیمار تب دانگ در بوشهر
شناسایی ۳ بیمار تب دانگ در بوشهر
ندای استان:سومین بیمار مبتلا به تب دانگ در استان بوشهر شناسایی و بستری شد.

به گزارش ندای استان،معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه همه این بیماران سابقه مسافرت به امارات عربی را داشته اند، می گوید: نخستین بیمار در گناوه هفته قبل شناسایی شد، دو بیمار دیگر که آن هم ملوان هستند در چغادک و کنگان شناسایی شده اند.

قاسم برجویی با بیان اینکه بیماری این افراد در سه سطح ضعیف، متوسط و شدید قرار دارد گفت: بیمار سطح ضعیف پس از بستری و مراقبت‌های ویژه و گذراندن دوران نقاهت از بیمارستان مرخص شد. ۲ بیمار دیگر که به تب دانگ مبتلا شده‌اند و در سطح متوسط و شدید قرار دارند و هم اکنون در بیمارستان‌های استان بوشهر بستری و تحت مداوا هستند.

وی با بیان اینکه ۵۰۰ کیت تشخیص سریع بیماری تب دانگ وارد استان بوشهر شده است گفت: برای شناسایی و اقدامات سریع درمانی بیماران مبتلا به تب دانگ ۵۰۰ کیت تشخیص سریع بیماری در اختیار بیمارستان‌های استان بوشهر قرار گرفته است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر، بیان کرد: در راستای جلوگیری از شیوع بیماری تب دانگ شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، گمرکات، بنادر و فرودگاه‌های استان بوشهر نقش مهمی دارند و باید مسافران به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس هنگام ورود به کشور مورد آزمایش قرار بگیرند.

برجوئی‌فرد با بیان اینکه این بیماری توسط پشه آئدس منتقل می‌شود تصریح کرد: اکنون ۸۴ شهر در کشور درگیر مقابله با این پشه هستند چراکه این پشه سلامتی مردم را به خطر می‌اندازد.

وی پیشگیری از شیوع بیماری تب دانگ را مهم دانست و تأکید کرد: مراقبت از محیط زیست و بهسازی محیط، مدیریت آب‌های راکد و سطحی، جمع‌آوری صحیح فاضلاب و زباله، از جمله اقدامات برای مقابله با بیماری دانگ محسوب می‌شود.

Visited 1 times, 1 visit(s) today