تصادف ۴ خودرو در جاده بوشهر-برازجان با ۵ مصدوم
تصادف ۴ خودرو در جاده بوشهر-برازجان با ۵ مصدوم

ندای استان:رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: تصادفی که میان یک دستگاه کامیون و یک دستگاه پراید و به دنبال آن ۲ خودروی سواری دیگر رخ داد، ۵ مجروح به جا گذاشت.

به گزارش ندای استان،سرهنگ صادق مزارعی رئیس پلیس راه استان بوشهر بیان کرد: ساعت  ۳ بامداد امروز (دوشنبه ۳ آبان) یک دستگاه کامیون حامل ماسه در کیلومتر ۸ بزرگراه بوشهر-برازجان (بعد از پل ساحلی یا دلوار) و یک دستگاه پراید ۱۱۱که هم مسیر بودند از پهلو با یکدیگر برخورد می‌کنند که کامیون به سمت نرده‌های حفاظتی منحرف و واژگون می‌شود و ماسه‌ها در جاده ریخته می‌شود. پراید هم به سمت راست جاده انحراف می‌یابد.

او ادامه داد: پس از این اتفاق یک خودروی دنا پلاس که سرعت زیادی داشته به محلی که ماسه ریخته بود نزدیک می‌شود که پس از  گرفتن ترمز واژگون می‌شود و راننده و همسرش که باردار بوده مجروح می‌شوند.

رئیس پلیس راه استان بوشهر افزود: بعد  از این هم یک دستگاه پراید دیگر با عقب کامیون واژگون شده برخورد می‌کند که در این حادثه ۳ سرنشین این خودرو آسیب می‌بینند.

مزارعی با اشاره به اینکه علت دقیق حادثه در دست بررسی است، عنوان کرد: رعایت نشدن فاصله عرضی باعث شد که کامیون و پراید با هم برخورد کنند.

او گفت: با توجه به شرایط پیش آمده، عوامل پلیس راه و راهداری بلافاصله در محل حادثه حاضر شدند تا رفت و آمد خودروها را هدایت کنند و محل حادثه پاکسازی شود. بزرگراه بوشهر-برازجان از مسیرهای پر رفت و آمد استان است و این حادثه که باعث مسدود شدن بخشی از جاده شد کندی و شلوغی رفت و آمد خودروها را به دنبال داشت.

رئیس پلیس راه استان بوشهر عنوان کرد: این مسیر پس از حدود ۵  ساعت، ساعت ۰۸:۳۰ با کمک نیروهای راهداری و امدادی پاکسازی و بازگشایی شد. نرده‌های محافظ وسط جاده نیز با تلاش نیروهای راهداری در حال بازسازی است.

بابک کاوه‌ئیان رئیس اداره ایمنی و ترافیک اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان بوشهر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار ما گفت: پس از اطلاع از حادثه تصادف در جاده بوشهر-برازجان، نیرو‌های راهداری برای پاکسازی و بازگشایی مسیر در محل سانحه حاضر شدند تا رفت و آمد خودرو‌ها با ایمنی انجام گیرد و مسیر زودتر بازگشایی شود.

او بیان کرد: نیروهای راهداری در کنار پلیس راه و نیروهای امدادی تلاش کردند تا در کمترین زمان ممکن مسیر باز شود و خودروها با شرایطی ایمن رفت و آمد کنند.

  • منبع خبر : باشگاه خبرنگاران جوان