۵۵۰۰نفر در استان علیه کرونا واکسینه شده‌‌اند
۵۵۰۰نفر در استان علیه کرونا واکسینه شده‌‌اند

ندای استان:رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تحویل ۱۱ هزار واکسن کرونا در استان بوشهر گفت: این میزان واکسن بین ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از گروه‌های در اولویت علیه ویروس کرونا توزیع و واکسینه شده‌ است.

به گزارش ندای استان،سعید کشمیری در گفت‌‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر از افزایش شهرستان‌های با وضعیت قرمز استان خبر داد و اظهار داشت: بر اساس آخرین رنگ‌بندی وزارت بهداشت و درمان، اکنون ۹۰ درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت قرمز و یا بسیار پرخطر قرار دارد.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با بیان اینکه تنها شهرستان دیر در وضعیت نارنجی و یا پرخطر قرار دارد گفت از ۱۰ شهرستان استان بوشهر ۹ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارد و تنها شهرستان دیر در شرایط نارنجی است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش بستری بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بیش از ۷۶ درصد تخت‌های بخش کرونایی بیمارستان‌های استان بوشهر اشغال شده و روند پر شدن این تخت‌ها رو به افزایش است که نشان از  شیب تند ابتلا به بیماری کرونا است.

وی، نتیجه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی، را شیب تند ابتلا به‌صورت عمودی و انفجاری دانست و تاکید کرد: اکنون ۲۸ هزار و ۲۷۶ نفر در استان بوشهر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند و ۹۲۳ بیمار کرونایی فوت کرده‌اند که ۳ نفر فوتی‌ها در ۲۴ ساعت گذشته رخ داده است.

کشمیری، شتاب بالای انتشار بیماری کرونا به ویژه ابتلای افراد با سن پایین را از ویژگی‌های ویروس جهش یافته دانست و بیان کرد: در این شرایط حساس و سخت شیوع ویروس کرونا، در خانه ماندن مهمترین کاری است که مردم باید انجام دهند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا استان بوشهر با اشاره به بستری بیش از ۳۸۲ بیمار در بخش کرونا بیمارستان‌ها گفت: در فروردین امسال بیماران کرونایی افزایش یافت به گونه‌ای که در ۳ هفته فروردین ۸ هزار نفر مبتلا شده‌اند این درحالی است که در اسفند ماه گذشته این میزان هفته‌ای بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر بود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تزریق واکسن کرونا افزود: تاکنون ۱۱ هزار دور واکسن تحویل استان بوشهر شده که ۵ هزار و ۵۰۰ نفر از گروه‌های در معرض خطر، دریافت کرده‌اند.

وی، با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد از کارکنان بهداشت و درمان استان بوشهر واکسن کرونا دریافت کرده‌اند تصریح کرد اکنون ۲ محموله واکسن آسترازینکا از کره جنوبی به کشور وارد شده که کارکنان مطب‌ها، بخش ICU بیمارستان‌ها، اورژانس، آزمایشگاه، رادیولوژی، بهداشت محیط واکسن کرونا دریافت می‌کنند.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر از واکسینه شدن پزشکان و دندان‌پزشک در بخش غیر دولتی خبر داد و بیان کرد: تا دو هفته آینده دیگر پزشکان و کارکنان بهداشت و درمان علیه کرونا واکسینه می‌شوند.

کشمیری با بیان اینکه برای ثبت‌نام واکسیناسیون باید افراد و خانواده‌ها در مراکز بهداشتی پرونده پزشکی الکترونیکی تشکیل دهند تصریح کرد: تا زمانی‌که واکسیناسیون به میزان ۷۰ درصد نرسد هیچگونه ایمن سازی وجود ندارد.