نجات بانوی ۳۰ ساله در سیراف
نجات بانوی ۳۰ ساله در سیراف

ندای استان:رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان گفت: با حضور به موقع تیم نجات غریق بانوی ۳۰ ساله استان فارسی از خطر غرق در آب‌های سیراف نجات یافت.

به گزارش ندای استان،عبدالمحمد نادری شامگاه یکشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این بانو به منظور شنا در شناگاه بندر سیراف حضور پیدا کرده بود که به دلیل فاصله گیری از ساحل و ارتفاع زیاد آب در آستانه غرق قطعی قرار گرفته بود.

وی بیان کرد: با توجه به احتمال غرق قطعی، تیم نجات غریق باشگاه ورزش‌های آبی کنگانی با استقرار در محدوده اضطرار با سرعت عمل مناسب مانع از غرق این گردشگر نوروزی شد.

رئیس اداره بندر و دریانوردی کنگان تصریح کرد: فرد مغروق پس از انجام عملیات cpr به مرکز اورژانس سیراف تحویل داده شد که براساس گزارش دریافتی با سلامت کامل از مرکز درمانی ترخیص شده است.

نادری ادامه داد: به منظور تامین ایمنی شناگاه‌ها تیم‌های نجات غریق اداره بندر و دریانوردی کنگان و باشگاه‌های ورزشی شهرستان در شناگاه‌ها حضور فعال دارند.

وی افزود: از گردشگران نوروزی انتظار می‌رود با فعالیت در مراکز مجاز و رعایت نکات ایمنی جان خود را به خطر نیندازند.

نادری اظهار کرد: از زمان آغاز طرح گردشگری دریایی نوروزی تمهیدات ویژه‌ای برای ارائه خدمات ایمن به گردشگران لحاظ شده که در نتیجه آن امنیت جانی و سلامت گردشگران در آب‌های کنگان به طور کامل تامین شده است.