جذب خرمای مازاد بوشهر برای ماه رمضان در دستور کار قرار می‌گیرد
جذب خرمای مازاد بوشهر برای ماه رمضان در دستور کار قرار می‌گیرد

ندای استان:معاون وزیر صمت و رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان گفت: جذب ۴۰ هزار تن خرمای مازاد استان بوشهر برای ماه رمضان در دستور کار قرار می‌گیرد.

به گزارش ندای استان،عباس تابش ظهر چهارشنبه در نشست ستاد تنظیم بازار استان بوشهر اظهار داشت: تمهیدات لازم برای کنترل بازار در روزهای پایانی سال و ایام عید اتخاذ شده و خیال مردم از این بابت راحت باشد.

وی از نظارت و بازرسی شبانه‌روزی در سطح بازار خبر داد و بیان کرد: گشت‌ها افزایش یافته و با همکاری تعزیرات حکومتی شاهد تسریع در رسیدگی به پرونده‌های تخلفات خواهیم بود.

رئیس سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان با اشاره به اینکه صادرات خرما همچنان بلامانع است، تصریح کرد: ۴۰ هزار تن خرمای روی دست نخل‎داران استان بوشهر مانده است و برای فروش آن از همه ظرفیت‌ها استفاده می‌شود.

معاون وزیر صمت یکی از راهکارهای مهم برای فروش این میزان خرما را صادرات دانست و اضافه کرد: آماده هستیم تا با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی، موضوع جذب خرمای مازاد استان بوشهر برای ماه رمضان را در ستاد تنظیم بازار دنبال کنیم.

تابش از رفع دغدغه‌های واردکنندگان برنج استان بوشهر نسبت به دریافت مابه‌التفاوت ارز کالاهای وارداتی با ارز نیمایی خبر داد و افزود: این مشکلات رفع شده و امیدواریم شاهد رونق ترخیص برنج در گمرکات استان بوشهر باشیم.

وی از انجام جوجه‌ریزی کافی برای ایام پایانی سال خبر داد و افزود: بر اساس مصوبه تنظیم بازار ماهانه ۱۳۰ میلیون قطعه جوجه‌ریزی در دو ماه پایانی سال انجام می‌شود و مرغ تولیدی به شبکه توزیع تحویل می‌شود تا با نظارت سازمان حمایت توزیع شود.

  • منبع خبر : مهر