کمبود کتاب در بوشهر
کمبود کتاب در بوشهر

ندای استان:عضو شورای اسلامی شهر بوشهر گفت: کمبود کتاب بویژه کتاب‎های مولفان بوشهر در کتابخانه‌های مرکز این استان مشهود است.

به گزارش ندای استان به نقل از ایرنا، حیدر رفاهی روز چهارشنبه در نشست علنی شورای شهر بوشهر افزود: در بازدیدی که به مناسبت هفته کتاب از چند کتابخانه شهر بوشهر انجام شد، کمبود کتاب وجه مشترک همه آنها بود.

وی بیان کرد: به طور نمونه کتابخانه خلیج فارس باید ۶۰ هزار جلد کتاب داشته باشد این درحای است که اکنون فقط  ۱۲ هزار جلد کتاب دارد که باید در این زمینه همه دستگاه‌های متولی اقدام کنند.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی شورا ادامه داد: مورد دیگر اینکه کتاب‌های نویسندگان بوشهری در این کتابخانه‌ها بسیار کم بود که گفته شد به دلیل تشکیل نشدن نشست کارگروه مرتبط (متشکل از افراد فرهنگی که وظیفه بررسی و پالایش کتاب‌های مولفان بوشهری را بر عهده دارند) موفق به خرید کتاب از نویسندگان نشدند.

وی افزود: انتظار است این کارگروه هر چه سریع‌تر تشکیل و با توجه به مصوبه شورا در حمایت از مولفان بوشهری و خرید کتاب آنها توسط سازمان فرهنگی شهرداری باید این مهم برای گسترش فرهنگ کتاب و کتابخوانی محقق شود.

رفاهی همچنین خواستار بررسی وضعیت قرارداد کانون‌های تبلیغاتی که وظیفه تبلیغات محیطی در سطح شهر بر عهده دارند، توسط شهرداری شد.