ندای استان:مدیرکل بیمه سلامت بوشهر از پذیرش با نرخ دولتی بیماران پوشش بیمه سلامت در سایر بیمارستان‌های غیر دولتی استان خبر داد.

به گزارش ندای استان به نقل از فارس، پرویز رمضانی پبش از ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت هفته سلامت اظهار داشت: جمعیتی حدود ۴۸۰ هزار نفر در استان بوشهر تحت حمایت بیمه سلامت هستند که از این تعداد، ۳۰۰ هزار نفر مربوط به بیمه روستایی است.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه تمام آحاد جامعه می‌توانند تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند، گفت: از سال گذشته برنامه ارزیابی وسع و بضاعت بیمه‌شدگان را اجرا کردیم و افرادی که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، به‌صورت رایگان تحت پوشش بیمه قرار می‌گیرند.

وی از پذیرش بیمه‌شدگان بیمه سلامت در سایر بیمارستان‌های غیردولتی خبر داد و گفت: باتوجه‌به شیوع ویروس کرونا و درگیری بیمارستان‌های دولتی، امکان پذیرش بیمه‌شدگان بیمه سلامت در بیمارستان‌های غیردولتی نظیر نظامی مهیا شده و بیمه‌شدگان بیمه سلامت از اول آبان‌ماه می‌توانند با مراجعه به سایر بیمارستان‌های استان، خدمات را به تعرفه دولتی دریافت کنند.

وی با بیان اینکه بیمه سلامت با اغلب مؤسسات تشخیصی و درمانی استان بوشهر قرارداد دارد، گفت: در یک سال گذشته مبلغ ۱۶۴ میلیارد تومان به مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت در استان بوشهر پرداخت شده است.

رمضانی از ابطال ۳۰ هزار دفترچه بیمه درمانی خبر داد و گفت: باتوجه‌به فراهم شدن دسترسی بیمه سلامت به بانک اطلاعاتی بیمه، اگر فردی متقاضی دریافت بیمه باشد، حتماً قبل از صدور دفترچه استعلام گرفته می‌شود و در صورت بیمه بودن در مؤسسات دیگر، امکان بیمه مجدد وجود ندارد.

مدیرکل بیمه سلامت بوشهر با بیان اینکه ۶۶ دفتر خدمات بیمه سلامت در استان فعالیت دارند، افزود: هم‌زمان با گرامیداشت هفته بیمه سلامت، دو مرکز خدمات بیمه سلامت در شهرستان بوشهر و تنگستان افتتاح می‌شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۷/۳۰ - ۱۲:۲۳

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی