ندای استان:رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بوشهر با اشاره به کمک‌رسانی موکب‌داران استان بوشهر گفت: تاکنون موکب‌داران استان بوشهر ۱۲ میلیارد تومان در رسیدگی به آسیب دیدگان در عرصه کرونا کمک کرده‌اند. ‌

به گزارش ندای استان،عبدالرضا مطاف در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر ، با بیان اینکه این استان دارای ۶۴ موکب در امر خدمات رسانی به مراسم اربعین حسینی است اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع کرونا و ممنوع شدن سفر به عتبات عالیات، فعالیت موکب‌داران به عرصه خدمات‌رسانی به آسیب دیدگان کرونا معطوف شد.

وی، با بیان اینکه موکب‌های اربعین حسینی با تهیه بسته‌های معیشتی، بهداشتی، درمانی و آموزشی برای نیازمندان خدمات رسانی کردند خاطر نشان کرد: برخی از مشاغل که با شیوع کرونا ، امرار معاش خانوارها را با مشکل مواجه کرد موکب‌داران با توزیع بسته‌های معیشتی به یاری آنان شتافتند.

وی به کمک‌های پزشکی موکب‌داران استان بوشهر پرداخت و بیان کرد: ۲۳ هزار بسته پزشکی شامل ماسک، ژل، محلول ضدعفونی، تب‌سنج و مواد شوینده تحویل بخش درمانی برای مقابله با کرونا دادند.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بوشهر با اشاره به توزیع یک‌میلیون و ۱۵۰ هزار ماسک گفت: موکب‌داران تاکنون ۷۳ هزار عدد ژل، سه میلیون و ۳۰۰ هزار لیتر محلول ضدعفونی کننده، ۲۰ دستگاه تب‌سنج، ۲٫۲ میلیون لیتر مواد شوینده به دانشگاه علوم پزشکی، مراکز درمانی، افراد تحت پوشش موسسات خیریه و مردم بی‌بضاعت تحویل داده‌اند.

مطاف، از توزیع یک‌هزار بسته آموزشی برای دانش آموزان بی‌بضاعت خبر داد و بیان کرد: ۲۷ هزار بسته لوازم‌التحریر تحویل دانش آموزان در نقاط محروم شد و این در حالی است که توزیع ۳۱۳ تبلت ویژه دانش آموزان نیازمند زیرپوشش کمیته امداد استان بوشهر آغاز شده است.

وی، با اشاره به توزیع بسته‌های معیشتی در عرصه آسیب دیدگان اقتصادی از کرونا و نیازمندان خاطر نشان کرد: در این زمینه ۱۰ هزار و ۹۰۰ بسته سبد غذایی شامل ۱۱ تن برنج، ۷ تن ماکارونی، ۲٫۵ تن حبوبات و ۳ تن قند و شکر، ۴۵۰۰ لیتر روغن، ۱۵ هزار کنسرو و رب گوجه‌فرنگی توزیع شده است.

رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات بوشهر با بیان اینکه تاکنون ۱۲ میلیارد تومان بسته‌های بهداشتی، غذایی، لوازم‌التحریر و پزشکی توسط موکب‌داران استان بوشهر توزیع شده است تصریح کرد: از این میزان ۳٫۷ میلیارد تومان بسته  بهداشتی، ۱٫۸ میلیارد تومان سبد غذایی، ۳٫۹ میلیارد تومان مواد ضدعفونی کننده و ۹۵۰ میلیون تومان در بخش درمانی پرداخت شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۷/۲۹ - ۹:۳۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی