ندای استان:معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر گفت: اطلاع‌رسانی دقیق در مورد مرگ دانش‌آموز دیری انجام شود.

به گزارش ندای استان به نقل از مهر، مجید خورشیدی صبح چهارشنبه در نشست بررسی موضوع فوت دانش‌آموز دیری اظهار داشت: برای حفاظت از گروه سنی کودک و خردسال باید توجه ویژه ای شود تا از آسیب‌هایی که متوجه آنان است جلوگیری شود.

وی اضافه کرد: تأمین امنیت جانی و سلامت روانی کودکان باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد و هرگونه خطا در این زمینه قابل پذیرش نیست.

امنیت کودکان تأمین شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار بوشهر خاطرنشان کرد: مسئولیت وقوع هرگونه حادثه در زمینه کودکان و خردسالان را متوجه دستگاه‌های متولی دانست که باید امنیت این گروه سنی را در همه عرصه‌ها بیش از پیش تقویت و فراهم کنند.

وی با تاکید بر ضرورت اعلام نظر مسئولان در خصوص علت مرگ این دانش‌آموز برای افزایش اعتماد عمومی مردم گفت: باید توجه ویژه‌ای در پاسخگویی به افکار عمومی در ماجراهای گوناگون قبل از ایجاد شبهات شود چرا که اعتماد عمومی جامعه یک سرمایه مهم محسوب می‌شود و تقویت آن ضروری است.

سکوت در چنین حوادثی جایز نیست

خورشیدی، سکوت و عدم اطلاع رسانی دقیق و شفاف پیرامون حوادث این چنینی را سبب وارد شدن خدشه به اعتماد جامعه دانست و خاطرنشان کرد: پس از مرگ دانش آموز ۱۱ ساله در شهرستان دیر باید اطلاع رسانی دقیق انجام می‌شد تا از ایجاد تبعات و شبهات جلوگیری شود.

از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست می‌توان به نقش آموزش و پرورش، انجمن‌های اولیا و مربیان، بهزیستی و دستگاه‌های مددکاری دیگر در ایجاد محیطی امن و فارغ از آسیب برای کودکان و نوجوانان اشاره کرد.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۷/۲۳ - ۱۱:۱۶

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی