ندای استان:رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر گفت: تزریق واکسن آنفلوانزا از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند و تزریق آن تنها برای گروه‌های هدف که وزارت بهداشت تعیین کرده است توصیه می‌شود.

به گزارش ندای استان،دکتر سعید کشمیری بیان کرد: آنچه لازم است درباره واکسن آنفلوانزا بدانیم این است که این واکسن از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند.
وی افزود: تزریق واکسن آنفلوانزا تنها برای گروه‌های هدف که وزارت بهداشت تعیین کرده است توصیه می‌شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به تامین واکسن مورد نیاز در کشور یادآور شد: واکسن آنفلوانزا برای بعضی از گروه‌های هدف به‌صورت رایگان توزیع می‌شود.
وی عنوان کرد: توزیع واکسن آنفلوانزا به شکل مشترک و همزمان در کشور و بر اساس سهمیه صورت خواهد گرفت که به‌محض ورود به استان در داروخانه‌های خصوصی و مراکز بهداشت توزیع می‌شود تا گروه‌های هدف برای دریافت آن اقدام کنند.
دکتر کشمیری تاکید  کرد: باید به خاطر داشته باشیم که تزریق واکسن آنفلوانزا از ابتلا به کرونا پیشگیری نمی‌کند و فقط این اطمینان را به ما می‌دهد که اگر در ۶ ماه آینده فردی بیمار و علامت‌دار شد، بیماری او  آنفلوانزا نیست.
وی بیان کرد: باید تا زمان پایان مراحل تولید واکسن کرونا همچنان دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنیم.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همچنین گفت: واکسنی برای کرونا به کشور وارد خواهد شد که تمام آزمون‌ها و مراحل تولید را به‌خوبی پشت سر گذاشته و مورد تایید سازمان بهداشت جهانی باشد، اما هنوز هیچ واکسنی همه این مراحل را طی نکرده است.
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۶/۲۴ - ۱۵:۴۳

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی