ندای استان:مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر از افزایش ۱۴ درصدی وفات در چهار ماه امسال خبر داد.

به گزارش ندای استان،اسکندر پاسالار  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر اظهار داشت: طی چهار ماه امسال هزار و ۵۹۳ واقعه فوت در استان به ثبت رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل شاهد افزایش ۱۴ درصدی میزان ثبت وفات در استان بوشهر بودیم.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر ادامه داد: از میان فوت شدگان، ۸۹۹ نفر مرد و ۶۹۴ نفر زن می‌باشد.

وی با بیان اینکه ۷۴ درصد از فوت‌های ثبت شده در شهرها و ۲۶ درصد در روستاها رخ داده است گفت: طی این مدت، میزان ثبت فوت در همه شهرستان‌های استان به جز تنگستان، دلوار، دشتی و دیر افزایشی بود.

پاسالار با بیان اینکه وفات در دلوار ۱۷٫۵ درصد رشد منفی نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته داشته است، افزود: بیشترین میزان درصد تغییر افزایش وفات در استان بوشهر مربوط به شهرستان‌های بوشهر، دشتستان، دیلم و گناوه با رشد ۲۳ درصد به بالا بود.

مدیرکل ثبت احوال استان بوشهر با اعلام این موضوع که سهم استان بوشهر از فوت‌های ثبت شده کشور یک درصد است، یادآور شد: طی چهار ماه امسال، به ازای فوت هر ۱۰۰ زن، فوت ۱۳۰ مرد در استان بوشهر به ثبت رسیده است.

وی خاطرنشان کرد: میانگین سن فوت شدگان در استان ۶۲٫۱ سال می‌باشد که این شاخص در مناطق شهری ۶۱٫۱ سال و در مناطق روستایی ۶۵٫۱ سال ثبت شده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۵/۱۷ - ۲۲:۵۱

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی