ندای استان:رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با اشاره به راه‌اندازی بخش کرونای بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر گفت: این بخش در عرصه‌های اورژانس، بستری و ای.سی.یو ایجاد می‌شود و بخش‌های دیگر بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر جوابگوی دیگر بیماران است.

به گزارش ندای استان به نقل از تسنیم،سعید کشمیری صبح امروز در نشست با مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر از افزایش بیماران کرونایی در ۱۰ روز اخیر در استان بوشهر خبر داد و اظهار داشت: بیش از ۹۰ درصد افراد مبتلا به کرونا در استان بوشهر سرپایی درمان و در خانه قرنطینه می‌شوند.

وی، با اشاره به راه‌اندازی ۱۷ مرکر بیماریابی ویروس کرونا در نقاط مختلف استان بوشهر بیان کرد: ۱۷ مرکز بیماریابی کرونا در استان بوشهر ۱۶ ساعته در نقاط مختلف بیماریابی می‌کنند و در این راستا آزمایشگاه تشخیص کرونا به صورت شبانه‌روزی نمونه‌ها را آزمایش می‌کند.

دبیر ستاد مدیریت و مبارزه با کرونا در استان بوشهر از راه‌اندازی ۲ آزمایشگاه تشخیص کرونا در استان بوشهر خبر داد و تصریح کرد: نخستین آزمایشگاه در مرکز استان بوشهر راه‌اندازی شد و به‌زودی دومین آزمایشگاه در برازجان و سومین آزمایشگاه هم در جنوب استان ایجاد می‌شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از افزایش بیماران کرونایی استان خبر داد و افزود: افزایش بیماران به سبب عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فواصل اجتماعی است که بیشتر کسانیکه به کرونا مبتلا شده‌اند در تجمعات و دوری همی‌ها به اصول بهداشتی بی توجهی کرده‌اند.

کشمیری، با اشاره به برگزاری امتحانات دانش آموزان به صورت حضوری در پایه‌‌های نهم و دوازدهم از امروز  خاطر نشان کرد: باید معلمان، دست اندرکاران امتحان و دانش آموزان حتما دارای پوشش ماسک و دستکش باشند و تمام ضوابط بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.

وی، به بخش درمان بیماران کرونایی پرداخت و تصریح کرد و بیان کرد: اکنون بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر به عنوان مرکز درمانی معین استان درمان بیماران کرونا تعیین شده و مابقی بخش‌های آن تعطیل است که برای استفاده از دیگر بخش‌های این مرکز درمانی، بخش کرونای بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر در عرصه‌های اورژانس، بستری و ای.سی.یو ایجاد می‌شود و بخش‌های دیگر بیمارستان  جوابگوی دیگر بیماران است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر آمار بیماران بستری کرونایی استان در بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر را اندک و ثابت دانست و گفت: باید تمام بیمارستان‌های استان بوشهر جوابگوی بیماران حاد تنفسی باشند  و خدمات لازم ارائه کنند.

کشمیری با اشاره به تسریع در راه‌اندازی بیمارستان شهدای هسته‌ای بوشهر خاطر نشان کرد: اکنون تمام جبهه‌های بیمارستان هسته‌ای بوشهر فعال و تجهیزات لازم این مرکز درمانی در حال خرید و تامین است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۶ - ۱۷:۲۴

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی