ندای استان: آتش سوزی ارتفاعات مراتع کوهستانی بخش ارم شهرستان دشتستان و خاییز تنگستان باعث شده به دلیل کمبود امکانات، خاموش کردن حریق با دشواری مواجه باشد.

به گزارش ندای استان،آتش سوزی ارتفاعات مراتع کوهستانی بخش ارم شهرستان دشتستان وارد روز چهارم شده و تلاش برای مهار کردن آن همچنان ادامه دارد.

امروز چهارمین روزی است که آتش در ارتفاعات دشتستان شعله می‌کشد، تلاش نیرو‌های مردمی و دولتی برای اطفا حریق ادامه دارد اگرچه تاکنون ۳ بار آتش به طور کامل خاموش شده است، اما چون کار خنک سازی انجام نمی‌شود هر بار آتش از جای دیگری زبانه می‌کشد.

در این آتش سوزی انواع گونه‌های گیاهی و پرندگانی که فصل تخم‌گذاری آنهاست از بین رفته‌اند.

مدیرکل بحران استانداری بوشهر می گوید: از فردا صبح با خضور یک بالگرد آب‌پاش از استان فارس کار خنک سازی انجام خواهد گرفت.

دهقانی یادآور شد: ما اکنون در منطقه حضور داریم، تا کنون حدود ۷۰۰ هکتار از عرصه‌ها درگیر آتش‌سوزی شده است، اما تا زمانی که آتش به طور کامل مهار نشود نمی‌توان آمار دقیقی داد.

او گفت: روز اول پیگیر تهیه بالگرد آب‌پاش برای مهار آتش بودیم، اما هزینه‌های بالای اعزام بالگرد و کمبودها، و مسائل دیگر این امر تا پیش از امروز میسر نشد.

مراتع خائیز تنگستان در آتش سوخت

همچنین از ظهر امروز دوشنبه آتش سوزی در حوزه خائیز شهرستان تنگستان آغاز شده است.

براساس گزارش‌ها محلی، آتش از تنگ یخ شروع و به سمت تنگ گشی و ارتفاع‌های بیرمی در حال پیش‌روی است.

هرچند با وجود صعب العبور بودن منطقه، نیروهای مردمی و افراد محلی با حضور در ارتفاعات، با امکانات اندکی که در اختیار داشته اقدام به خاموش کردن و مهار آتش کردند، اما به علت وزش باد و کوهستانی بودن منطقه تاکنون آتش‌سوزی ادامه دارد.

تاکنون جزییاتی از دلیل آتش سوزی ارتفاعات استان که جزو مناطق محیط زیستی می باشد، منتشر نشده است.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۲۳:۰۵

تبلیغات



تمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی