ندای استان:ساخت اسکله خورخان به آرزوی دیرینه مردم بردخون تبدیل شده است.

به گزارش ندای استان،بخش بردخون شهرستان دیر در همسایگی خلیج فارس قرار دارد و بسیاری از مردم این بخش به شغل صید و صیادی مشغول هستند، اما مشکل اساسی این مردم نداشتن اسکله است.

بالاخره پس از کش و قوس‌های فراوان و پیگیری مردم، شورا‌های اسلامی، مسؤولان بخش، شهرستان و استان، امام جمعه و معتمدان منطقه، خرداد سال ۹۴ عملیات ساخت اسکله خورخان بردخون با اعتبار اولیه ۵۰ میلیارد ریال آغاز شد و نور امیدی در دل مردم تابیدن گرفت، اما اکنون پس از ۵ سال از آغاز ساخت آن، خبری از تکمیل و آماده‌سازی آن نیست و هیچ فعالیتی برای راه‌اندازی آن دیده نمی‌شود.

تزریق قطره چکانی اعتبار

کمبود بودجه و و تزریق قطره چکانی اعتبار به این طرح باعث شده کار به کندی پیش برود و بیشتر اوقات هم کار متوقف است.

مسؤول تعاونی صیادی بردخون با اظهار ناخرسندی از کندی روند ساخت اسکله خورخان گفت: کار اصلی اسکله هنوز انجام نشده و اگر ۳۰ میلیارد ریال در اختیار پیمانکار اسکله قرار گیرد پیشرفت کار به ۷۰ درصد می‌رسد.

حسین طاهری‌پور افزود: وضعیت حوضچه‌های شناور اسکله هنوز مشخص نیست و فضایی برای تخلیه و بارگیری لنج‌ها و قایق‌ها پیش بینی نشده، البته طرحی را به شیلات پیشنهاد دادیم که امیدواریم عملی شود تا صیادان از آن سود ببرند

اجرای طرح تسریع می‌شود

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی در بازدید از اسکله بردخون گفت: در دوره نهم مجلس که نمایندگی جنوب استان را بر عهده داشتم با پیگیری‌های مستمر، ۵۰ میلیارد ریال از وزارت نفت گرفته شد که به حساب شیلات واریز کردند تا ساخت اسکله آغاز شود.

حجت الاسلام موسی احمدی با بیان اینکه اعتبار اولیه این طرح ۲۵۰ میلیارد ریال بوده، افزود: اگر در طول ۴ سال گذشته هر سال فقط ۱۰ میلیارد ریال اخذ می‌شد تا کنون ۴۰ میلیارد ریال از این اعتبار در اختیار پیمانکار قرار گرفته بود که موجب تسریع در کار می‌شد.

وی تاکرد کرد: نباید به حداقل‌ها رضایت دهیم و با اطمینان و جدیت به دنبال اجرای طرح کارشناسی شده شیلات برای اسکله خواهیم بود، چراکه برای تهیه این طرح نظرات کارشناسی و تخصصی به کار گرفته شده و مورد تأیید قرار گرفته است.

نماینده مردم شهرستان‌های دیر، کنگان، جم و عسلویه در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در اولین دیدار با استاندار اهمیت کار را بیان نمودم و اهمیت این طرح را متذکر شدم، البته دستور ادامه کار را از معاون اول رئیس جمهور گرفته‌ام تا طرح با همان کیفیت و مشخصات قبلی به سرانجام برسد.

وی گفت: مشکلات کشور به‌ویژه در زمینه اقتصادی را می‌دانیم، اما تمام توان خود را می‌گذاریم تا این اسکله با همان نقشه و مختصات قبل اجرایی شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۱۶:۳۱

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی