ندای استان:معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: اولین کشتی حامل کالا‌های اساسی در سال ۹۹ در بندر بوشهر پهلو گرفت.

به گزارش ندای استان،محمد شکیبی‌نسب بیان کرد: این کشتی حامل ۱۲ هزار تن برنج است که از مبدا هند وارد بندر بوشهر شده است.

وی با اشاره به توقف ۶ ساله تخلیه محموله کشتی‌های حامل کالای اساسی در بندر بوشهر افزود: با توجه به تصمیمات سازمان بازرگانی دولتی ایران و سازمان بنادر و دریانوردی قرار شد که کشتی‌های حامل کالا‌های اساسی به بندر بوشهر تخصیص داده شود که بر این اساس پارسال از نیمه دوم آذرماه ورود این کشتی‌ها به بندر بوشهر آغاز شد.

معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر ادامه داد: پارسال در مجموع ۴ فروند کشتی حامل کالا‌های اساسی در بندر بوشهر پهلوگرفت که ۴۵ هزار تن برنج در این بندر تخلیه شد.

رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در تخلیه و بارگیری کالا

رئیس اداره امور بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر نیز گفت: با برنامه‌ریزی صورت گرفته سرعت تخلیه کالا‌های اساسی در بندر بوشهر افزایش یافته است به گونه‌ای که کل عملیات تخلیه بار این کشتی که ۱۲ هزار تن برنج به ظرفیت ۵۰۰ تا ۵۵۰ کامیون است بین ۵ تا ۶ روز تخلیه می‌شود که از لحاظ زمانی برای صاحب کالا و شناور بسیار مطلوب است.

سعید عباسی با اشاره به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در عملیات تخلیه و بارگیری کالا افزود: در این زمینه ابتدا همه کارگرانی که قرار است در عملیات تخلیه و بارگیری فعالیت کنند تب‌سنجی شده و ضدعفونی همه تجهیزات صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: همچنین کامیون‌ها در بدو ورود به بندر ضدعفونی می‌شوند و اصول بهداشتی به کارگران و رانندگان آموزش داده می‌شود تا از شیوع ویروس کرونا پیشگیری شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۵ - ۱۴:۱۷

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی