ندای استان:مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان بوشهر گفت: آب شیرین‌کن لاور ساحلی در شهرستان دشتی استان بوشهر تا دو ماه آینده در مدار تولید قرار می‌گیرد.

به گزارش ندای استان، عبدالحمید حمزه‌پور افزود: این طرح ظرفیت تولید ۶۰۰ مترمکعب آب در شبانه‌روز را دارد.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نقاط مختلف استان بوشهر گفت: مجوز تولید شبانه روز صد هزار مترمکعب آب از طریق شیرین‌سازی صادر و عملیات اجرایی آن‌ها با همکاری بخش خصوصی آغاز شده است.

حمزه پور با بیان این که در ۱۲ نقطه استان بوشهر آب شیرین‌کن ساخته می‌شود افزود: اکنون سه طرح آب شیرین‌کن با ظرفیت تولید ۳۵ هزار مترمکعب در استان بوشهر در مدار تولید است که بخشی از نیاز آب آشامیدنی شهر‌ها از طریق این طرح‌ها تامین می‌شود.

وی تعداد آب شیرین‌کن‌های در حال ساخت در نقاط شهری و روستایی استان بوشهر را ۱۰ طرح دانست و بیان کرد: ظرفیت تولید آب این طرح‌ها ۹۰ هزار مترمکعب در شبانه‌روز است که بخشی از آن‌ها امسال وارد مدار تولید می‌شود.

حمزه پور با اشاره به ساخت آب شیرین‌کن ۳۵ هزار مترمکعبی بوشهر گفت: روند اجرایی این طرح مطلوب است که پیش بینی می‌شود براساس برنامه زمان بندی تکمیل و وارد مدار بهره‌برداری شود.

وی با اشاره به نقش مهم تکمیل این طرح‌ها در تامین آب آشامیدنی شهر‌ها و روستا‌ها افزود: روند اجرایی طرح‌های آب‌شیرین‌کن در نوار ساحلی استان بوشهر تسریع یافته که با تکمیل آن‌ها مشکل آب آشامیدنی روستا‌ها و شهر‌ها برطرف می‌شود.

تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۴ - ۹:۵۳

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی