ندای استان:رئیس جهاد کشاورزی استان بوشهر گفت: بیشترین آلودگی آفت ملخ در عرصه‌ مناطق کوهستانی و در حاشیه اراضی کشاورزی دشتستان و دشت پلنگ دشتی است که تاکنون خسارتی به این عرصه‌ها وارد نشده‌ است.

به گزارش ندای استان،محمدتقی منوچهری از سم‌پاشی ۳۷ هزار هکتار اراضی  استان علیه هجوم ملخ‌ها خبر داد و افزود: بیشترین آلودگی آفت ملخ در عرصه مناطق کوهستانی و در حاشیه اراضی کشاورزی بوده و تاکنون خسارتی به این عرصه‌ها وارد نشده است.
وی گفت: پیش بینی مسئولان جهاد کشاورزی هجوم ملخ‌های صحرایی به سطح ۲۰۰ هزار هکتار اراضی استان است و این در حالی است که سال گذشته در سطح ۱۰۴ هزار هکتار مبارزه با این آفت در استان انجام شده است.

منوچهری افزود: آفت ملخ صحرایی از اواخر بهمن  سال قبل وارد اراضی استان شده و مبارزه علیه این آفت از همان زمان آغاز شد.

وی با بیان اینکه میزان هجوم ملخ‌های صحرایی دو برابر سال قبل ارزیابی شده است گفت: براساس ارزیابی‌های انجام شده تا ۴ سال آینده استان بوشهر درگیر مبارزه با ملخ صحرایی است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهر جلوگیری از وارد شدن خسارت به محصولات کشاورزی و باغی را از اهداف مهم مبارزه با ملخ صحرایی عنوان کرد و افزود: تداوم مبارزه با این آفت سبب شده است تاکنون خسارتی به محصولات وارد نشود.
منوچهری گفت: ۳۰ تیم ردیاب، یک فروند هواپیمای سم‌پاش، دستگاه‌های «یو ال وی» و سم‌پاش زمینی در عملیات مبارزه با ملخ‌ها مشارکت دارند.
تاریخ انتشار مطلب:۱۳۹۹/۰۳/۰۱ - ۱۷:۰۸

تبلیغاتتمامی حقوق این سایت محفوظ و متعلق به پایگاه خبری تحلیلی ندای استان می باشد. و با ذکر منبع بلا مانع است. دارای مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شماره ثبت 85041
طراحی و توسعه: گروه وردپرس پارسی