کمپ ویژه نگهداری سگ‌های بدون صاحب در بوشهر راه‌اندازی شد
کمپ ویژه نگهداری سگ‌های بدون صاحب در بوشهر راه‌اندازی شد

ندای استان:مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: در راستای نگهداری سگ‌های بدون صاحب، کمپی با امکانات مناسب و ویژه در محیط خارجی شهر بوشهر راه اندازی شده است.

به گزارش ندای استان به نقل از مهر، حسن شجاعی پور صبح سه‌شنبه در نشست با خبرنگاران اظهار داشت: براساس قانون، ساماندهی و جمع آوری سگ‌های بدون صاحب بر عهده شهرداری‌ها قرار گرفته برای ساماندهی آنها برنامه خوبی توسط مدیریت سازمان پسماند شهرداری بندر بوشهر انجام شده است.

وی افزود: از آنجا که سگ‌های بدون صاحب سبب ترس کودکان، نوجوانان و بانوان در کنار امکان انتقال بیماری هاری بر اثر گزش شده و به چهره شهری نیز سیمای ناخوشایندی می دهند کار جمع‌آوری آنها از سطح محلات شهری در دستور کار قرار گرفت.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر تصریح کرد: این سازمان در راستای نگهداری از سگ‌های بدون صاحب، زمینی به متراژ سه هزار متر مربع را در خارج از فضای شهری ماده و اقدام به فنس‌کشی کرده است.

شجاعی‌پور یادآور شد: واکسیناسیون سگ‌های جدید الورود، سم‌پاشی و گندزدایی مداوم کمپ، کنه‌زدایی بدن سگ‌ها با استفاده از سموم سایپرمترین و فلومترین، ساخت سلول با سقف ایرانیتی جدید به تفکیک سگ های نر و ماده، ساخت سلول جدید جهت سگ های جدید الورود و مریض و نهال کاری در فضای این کمپ انجام شده است.

وی عنوان کرد: پس از جمع آوری این حیوانات و انتقال به مکانی که از سوی سازمان در نظر گرفته شده، سگ ها در یک شرایط بهداشتی قرار می گیرند و واکسیناسیون نیز انجام می شود.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر ادامه داد: برای نگهداری سگ های بدون صاحب و تامین تغذیه، درمان، دارو، واکسن، دستمزد کارگران و دامپزشک نیازمند بودجه و اعتبار بالایی هستیم که برای ارتقاء خدمات و پذیرش تعداد بیشتری از سگ های بدون صاحب  همکاری مسئولان دستگاه های مختلف و عموم مردم می تواند کارگشا باشد.